Hrnkový koláč: Makovec s tvarohem a povidly

Hrnkový koláč: Makovec s tvarohem a povidly

Milujeme takové koláče, které se dají odvážit hrnky (o objemu 250 ml) a lžícemi. Nejen, že u nich nemusíme moc přemýšlet, ale zvládnou je i větší děti. Zkuste je do tohoto pečení zapojit i vy a těšte se na provoněné snídaně nebo svačiny, třeba
o víkendu nebo v týdnu do školy…
 Makovec s tvarohem a povidly
 
1 plechDoba přípravy: 40 minut
 
 Ingredience: 3 vejce1 hrnek třtinového cukru1 vanička plnotučného tvarohu (250 g)1 hrnek plnotučného mléka1 hrnek mletého máku2 vrchovaté lžíce švestkových povidel2 hrnky polohrubé mouky (může být i mix se špaldovou) + na vysypání plechu1 prášek do pečiva bez fosfátů½ hrnku oleje (řepkový) + na vymazání plechumoučkový cukr na posypání (nemusí být)
 
 Postup:
1. V robotu (nebo ručně) vyšlehejte vejce s cukrem, tvarohem, mlékem, mákem a povidly. Postupně zapracujte mouku i prášek do pečiva a nakonec zlehka vmíchejte olej.

2. Troubu nechte předehřívat na 180 °C. Vymažte plech olejem a vysypte jej moukou. Těsto na něj rovnoměrně rozetřete, dejte do trouby a pečte dozlatova,
asi 30 minut.

3. Že je koláč hotový, poznáte jednoduše: když do něj zapíchnete špejli nebo párátko, musí být po vytažení suché. Upečený makovec vyndejte, nechte vychladnout, poté posypte moučkovým cukrem a nakrájejte.

 
TIP: Další recepty, i ty zdravé a hlavně pro děti, vyzkoušejte také na blogu www.slepicarna-blog.cz. Založila jsem ho před pár lety se svým mužem, protože vaření je naše rodinná vášeň, a najdete tam zase spoustu dobrého!  

Co si o tom myslíte?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *