O nás

Recepty pro děti: o vaření i mateřství

My dvě jsme se potkaly před nějakými… deseti lety. Obě jsme procházely redakcemi lifestylových časopisů, psaly jsme o všem možném – od hubnutí, přes děti, po vztahy. Ale vždycky jsme se nejčastěji potkávaly nad projekty spojenými s jídlem.

Vydaly jsme spolu pár kuchařek, do šuplíku si napsaly spousty nápadů na společné projekty a jako kamarádky ustály spoustu velkých událostí. Teď pro nás obě přišel ten správný čas začít zase něco nového.

Nebo spíš staronového, protože receptyprodeti.cz chvíli spaly a čekaly, až dostanou nový směr. Jsme zvědavé, kam nás zavedou. A hlavně se těšíme, kolik z vás, zavedou k nám. Protože máme velké plány.

Recepty pro děti pro nás nejsou jen o jídle. Jsou o životě, o mateřství, o přátelství, o nás i o vás.

Vaše Jana & Jana

O nás

Jana Vašáková

Recepty pro děti jsem založila, když jsem měla ještě malé holky. Teď už je Mie 13 let a Thee skoro 11 let, nerady se fotí a do kuchyně si jdou hlavně pro hotové jídlo. Tenkrát jsem se zabývala především zdravým jídlem, udělala jsem si certifikaci na výživu pro těhotné, kojící a děti do 3 let věku.

Veškeré poznatky jsem se snažila tlumočit nejen v receptech, ale i v článcích např. pro časopisy Dieta a Maminka. Vydala jsem kromě jiného knihu Míny a Týny Pohádkovou kuchařku. Pracovala jsem jako šéfredaktorka pro časopis F.O.O.D., mám se svým mužem blog – www.slepicarna-blog.cz a jsem ambasadorkou Food Revolution Day Jamieho Olivera pro ČR.

Dnes už vím, že jídlo by mělo být hlavně o pohodě, o společném zážitku.

Co mě baví?

Kromě rodiny a psů? Vařit, péct, fotit, dělat food a dekor styling, spravovat sociální sítě a číst detektivky. Ze všeho nejraději jedu do lesa, nasbírám houby a pak je uvařím.

Pište mi na: jana.vasakova@receptyprodeti.cz

Co mě baví?

Psát, psát a zase psát. Potřebuju psát stejně tak jako dýchat. A pak být s těmi, které mám ráda. S Tinou, se svým mužem, daleko od ruchu velkoměsta, v domě, který jsme společně postavili, na zahradě, kde by ze mě měl radost i Přemek Podlaha????

Pište mi na: jana.potuznikova@receptyprodeti.cz

Jana Potužníková

Dlouho jsem pracovala jako editorka v lifestylových redakcích, ale potřebovala jsem změnu. Před deseti lety jsem odešla na volnou nohu a začala psát. Pro Dietu, Maminku, Perfect Woman, Moji psychologii, Betynku, Miminko.

Časem jsem se pustila také do copywritingu (např. pro Gourmet Academy), do psaní povídek či pohádek, dočkala se i pár vydaných kousků (třeba v souboru povídek Všemi smysly) a jako editorka nebo korektorka se podílela na několika kuchařkách. Když se mi pak před čtyřmi lety narodila Tina, vstoupil mi do života živel.

Dítě, které miluje objevování, nerado sedí a každý den mě nutí vidět věci novýma očima. Od té doby jako každá máma říkám, že má můj život konečně ten správný smysl.

Napište nám

Leží vám něco na srdci? Máte dotaz, připomínku, prosbu?

10 + 14 =