Nepečené cukroví: marcipánové kuličky bez lepku

Nepečené cukroví: marcipánové kuličky bez lepku

Vosí hnízda, kuličky z piškotů, salámky ze sušeného ovoce. To všechno asi vaše maminky, babičky a možná i vy děláte těsně před Štědrým dnem. Zkuste to jednou obměnit a s dětmi udělat marcipánové, zasněžené kuličky. Naskládejte je na sebe a propíchněte třeba párátkem. A ejhle, máte sněhuláka! 😊

 

Bezlepkové marcipánové kuličky

Asi na 22 kuliček (dle velikosti)

Doba přípravy: 15 minut

 

Ingredience:

200 g jemně namletých mandlí (prodávají se i jako mandlová mouka)

150 g moučkového cukru

3‒4 lžíce jahodové nebo malinové šťávy smíchané s vodou

pár lyofilizovaných (mrazem sušených) jahod + na ozdobu

sušené borůvky

mletý kokos na obalení

 

Postup:

  1. Připravte si marcipán. Jemně namleté, oloupané mandle odsypte do misky a přidejte moučkový cukr. Šťávu promíchejte s vodou v malé skleničce a do misky odměřte 3‒4 lžíce, podle potřeby. Rukama propracujte lepivé těsto.
  2. Lyofilizované jahody prsty podrťte, smíchejte je s nastrouhaným kokosem v misce. Z marcipánu tvarujte menší kuličky, ke každé přidejte asi 3 borůvky. Kuličky obalte v kokosu s nadrcenými jahodami, část si jich můžete nechat na ozdobu. Podávejte nebo skladujte uzavřené v suchu a chladu maximálně 3 dny.

 

TIP:

Pokud u vás není „bezlepek“ nutnost, pak přidejte k marcipánu namleté piškoty, další sušené ovoce, jako jsou např. datle, a kakao holandského typu. Opět propracujte a tvarujte kuličky, které pak obalte v kokosu.

 

Co si o tom myslíte?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *