Prodloužený víkend: pohádková stezka, divadlo, čarodějnice i závody!

Prodloužený víkend: pohádková stezka, divadlo, čarodějnice i závody!

Tentokrát je opravdu z čeho vybírat, přece jen – čarodějnice, májky, víkend si skoro všichni prodloužíme… Ale pokud vás zatím nic konkrétního neláká, počítám, že pár víkendových tipů uvítáte. Tohle se líbí nám:
Pohádková stezka v Malé Úpě
Pokud to cítíte jako my, je třeba o prodlouženém víkendu vyjet někam na čerstvý vzduch, do kopců, načerpat energii. A aby se to líbilo všem? Doporučujeme okolí Malé Úpy. Věděli jste například, že právě z Malé Úpy vede nejpohodlnější výstup na Sněžku? A kdyby u vás v rodině byli opravdu vytrvalí turisté, můžete si dát rovnou královskou krkonošskou hřebenovku z Harrachova právě až do Malé Úpy, kterou můžete spojit s návštěvou několika minipivovarů, včetně cílového maloúpského pivovaru Trautenberk. Ten neminete ani na oblíbené Krkonošské pivní stezce. Anebo udělejte radost hlavně dětem a vydejte se po Pohádkové stezce s deseti krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Detaily najdete na www.malaupa.cz.
 Dětská představení v Divadle Kampa, Praha
Pro malé milovníky divadla nenajdete o tomto víkendu lepší program! V sobotu
28. 4. 2018 hrajou na malebné Kampě od 15 h pohádku Honza a lesní skřítek (3+), od 18 h zase hru Kocour Mour a slečinka Vlaštovička (6+). A v neděli 29. 4. 2018 můžete vzít ty největší děti (10+) od 16 h na představené Země je placatá, jinak tě zabiju! Více zjistíte na webu divadla, www.divadlokampa.cz.

Čarodějnice a prvomájový food festival v Dětenicích
V pondělí 30. 4. a v úterý 1. 5. tady můžete od 10 do 17 h vzít děti na parádní čarodějnickou prohlídku dětenického zámku! Tátové si určitě nenechají ujít prohlídky místno´ího pivovaru spojené i s poctivou ochutnávkou, na prvního máje můžete počkat také na rytířský turnaj a vychutnat si středověký prvomájový food festival. A kdybyste se do Dětenic náhodou nedostali právě teď? Po celý květen tu budou mít v neděli akci „děti zdarma“ – vstupy ani jídlo pro děti prostě neplatíte. Více na www.detenice.cz.
 Běh veltruským parkem
Má být krásně. A v zámeckém parku ve Veltrusech bude přímo nádherně.
Je to jedeno z těch míst, kde vás ohromí božská příroda, nádherná architektura,
a teď přibude jako lákadlo ještě 20. ročník závodu Běh veltruským parkem. Slavnostní zahájení je od 10 h, ale registrace závodníků probíhají od 9 hodin. Tratě počítají s nejmenšími i vytrvalci, takže měří od 50 metrů do 10 kilometrů. Aktivní rodiny si tu, myslím, opravdu užijí. Podrobnosti sledujte na www.behparkem.cz.
 Čokoládové jaro na Starých hradechStaré Hrady toho na prodloužený víkend nachystaly opravdu hodně. Čokoládové hody pro mrňousky a čokoholiky, ochutnávku medoviny pro maminky a tatínky, speciální prohlídkové okruhy, pohádkové výlety do země čaroděje Archibalda I.
a pořádné lekce v létání na koštěti. Podrobný program na dny od 28. 4.-1. 5. 2018 najdete na webu www.starehrady.cz.
 
 
 
 
 

Co si o tom myslíte?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *