Celozrnný zajíček na Velikonoční pondělí

Celozrnný zajíček na Velikonoční pondělí

Beránek, nebo zajíček? Obojí si můžete předpéct na Velikonoční pondělí. Zkuste tentokrát sáhnout po celozrnné mouce a máslo nahradit v receptu šlehačkou. Uvidíte, jak se budou děti oblizovat.

Velikonoční zajíček

1 forma na zajíčka nebo malého beránka
Doba přípravy: 45 minut

Ingredience:

1 vejce
50 g třtinového cukru
1 bio vanilkový cukr
kůra z 1 bio citrónu
120 ml smetany ke šlehání (33%)
120 g hladké celozrnné špaldové mouky
1 lžička prášku do pečiva (bez fosfátů)
olej na vymazání formy
polohrubá mouka na vysypání formy

Postup:

1. Zapněte troubu a nechte ji předehřívat na 180 °C. Vyšlehejte vejce s cukry, přidejte kůru z citrónu, smetanu a prošlehejte. Postupně přidávejte přesátou mouku a prášek do pečiva. Utřete těsto.
2. Formu na zajíčka vymažte olejem a vysypte polohrubou moukou. Těsto nalijte do formy, přiklopte a pečte asi 30 minut. Že je uvnitř zajíček upečený, poznáte tak, že půjde vrchní část snadno odklopit. Případně použijte špejli.
3. Upečeného zajíčka nechte ve formě na roštu vychladnout, poté opatrně vyklopte. Ozdobte jej mašlí a dejte na stůl (nebo rovnou ochutnejte).

TIP:

Zkuste v receptu částečně nahradit špaldovou mouku žitnou. Má lehce oříškovou chuť, která se k velikonočnímu pečení hodí. Můžete přidat i sušené ovoce nebo část těsta nahradit kakaovým. Stačí, když si část těsta dáte stranou a smícháte se lžící holandského kakaa (nebo třeba karobu).

Co si o tom myslíte?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *