Využijte bílky a upečte si křehký dezert zvaný Pavlova

Využijte bílky a upečte si křehký dezert zvaný Pavlova

Až vám zbudou bílky z velikonočního kynutého věnce, pusťte se do mini „Pavlovek“. Jsou to takové sněhové pusinky ozdobené krémem a ovocem. Nebojte se ani přidat čokoládová vajíčka. 
Velikonoční mini Pavlova
 
Asi 5 dortíkůDoba přípravy: 1,5 hodiny 
Ingredience:
 
2 bílky110 g třtinového cukru1 lžíce bramborového nebo kukuřičného škrobu1 lžička bílého vinného octa250 g mascarpone1 bio vanilkový cukrjahody, maliny a čokoládová vajíčka na ozdobu
Postup:

1. Zapněte troubu na 150 °C. Než se předehřeje, vyšlehejte při nižších otáčkách z bílků sníh. Pak zašlehejte cukr, postupně přidejte škrob a nakonec vyšlehejte ještě s vinným octem.

2. Vytvarujte lžící větší pusinky (o průměru 10‒12 cm) na plech vyložený pečicím papírem. Pevný sníh vrstvěte na sebe. Teplotu v troubě potom snižte na 120 °C
a pečte, dokud lehce nezezlátnou, asi 70‒80 minut.

3. Nechte je pak vystydnout, snadněji se vám odlepí od pečicího papíru. Zatím si vyšlehejte mascarpone s vanilkovým cukrem a připraveným krémem ozdobte pusinky. Navrch je vylepšete ještě čerstvým ovocem a přidejte čokoládová vajíčka.
 
TIP:
Pavlova je vděčný bezlepkový recept. Bohužel je hodně sladký. Množství cukru si proto klidně upravte podle vlastní chuti. Obvykle se dělává velký dort, ale špatně se servíruje. Mini verze má velkou výhodu tzv. finger food. A místo mascarpone můžete vyšlehat i smetanu s troškou moučkového cukru. 

Co si o tom myslíte?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *