Využijte bílky a upečte si křehký dezert zvaný Pavlova

Využijte bílky a upečte si křehký dezert zvaný Pavlova

Až vám zbudou bílky z velikonočního kynutého věnce, pusťte se do mini „Pavlovek“. Jsou to takové sněhové pusinky ozdobené krémem a ovocem. Nebojte se ani přidat čokoládová vajíčka.

Velikonoční mini Pavlova

Asi 5 dortíků
Doba přípravy: 1,5 hodiny

Ingredience:

2 bílky
110 g třtinového cukru
1 lžíce bramborového nebo kukuřičného škrobu
1 lžička bílého vinného octa
250 g mascarpone
1 bio vanilkový cukr
jahody, maliny a čokoládová vajíčka na ozdobu

Postup:

1. Zapněte troubu na 150 °C. Než se předehřeje, vyšlehejte při nižších otáčkách z bílků sníh. Pak zašlehejte cukr, postupně přidejte škrob a nakonec vyšlehejte ještě s vinným octem.
2. Vytvarujte lžící větší pusinky (o průměru 10‒12 cm) na plech vyložený pečicím papírem. Pevný sníh vrstvěte na sebe. Teplotu v troubě potom snižte na 120 °C a pečte, dokud lehce nezezlátnou, asi 70‒80 minut.
3. Nechte je pak vystydnout, snadněji se vám odlepí od pečicího papíru. Zatím si vyšlehejte mascarpone s vanilkovým cukrem a připraveným krémem ozdobte pusinky. Navrch je vylepšete ještě čerstvým ovocem a přidejte čokoládová vajíčka.

TIP:

Pavlova je vděčný bezlepkový recept. Bohužel je hodně sladký. Množství cukru si proto klidně upravte podle vlastní chuti. Obvykle se dělává velký dort, ale špatně se servíruje. Mini verze má velkou výhodu tzv. finger food. A místo mascarpone můžete vyšlehat i smetanu s troškou moučkového cukru.

Co si o tom myslíte?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *